Květen 2012

Co sis zase myslela?

30. května 2012 v 19:43 | Aksal |  O blogu a o mně..
Dnešní článek místy sprostý.
Doporučuji vůbec nikomu nevěřit. Daniel začal chodit s Andreou. Vůbec nechápu jak mi to ta kráva mohla udělat. Říkala jsem jí o tom všem.. O tom že je Danek pěknej a že bych s nim chtěla i chodit. Ještě říkala takovéto "Hmm.." a přitom myslela jen na to až s ním začne chodit. Moc dobře totiž věděla že jí Danek chce. Bohužel to prasklo až teď. Poté co jsem je uviděla před odpoledkou na lavičce jak se líbají...přišlo mi to horzně líto. Kdybych nebyla tak hrozně blbá a nestyděla se,mohla jsem tam vedle něj sedět já. Nemůžu Andree říct jaká je to svině. Můžu jí tiše pomlouvat jen v hlavě. Ptal se jí jestli bude k večeru na FB,mohl se ptát mne. Sakra,sakra,sakra. Tohle vše jsem řekla Karolíně. Pochopila mě. Jak jsme vycházeli ze školy tak mi ale řekla že už jsem trapná. Chápu jí. Je to asi vážně trapné když jí dvě hodiny tluču do hlavy jak to všechno začalo a jak to debilně končí. Věřím že to mezi s Andreeou a Danem skončí brzo. Za pár (snad rychle utíkajících) měsíců půjde na střední,na intr a uvidí se jen s těží o víkendech. Ne že bych jim to přála,to ne. I když..Jsem v tomhle hrozná svině. Karolína mě celé ty dvě hodiny co jsem jí obtěžovala kravinama tloukla do hlavy že mě určitě někdo chce,ať nejsem smutná. Vážně to nešlo. Musela jsem se tvářit radostně když jsem je tam uviděla,ale jen co jsem se otočila málem mi vylítla slza. Náše kousky rozhovorů slyšel i Vojta za náma. Tenkrát jsem mu něco naznačovala na FB o Dankovi. Jenže on mněl hádat a hádal jenom Míru nebo Dánu. A dnes se mně,jen aby nás Ája nepochopila,zeptal "Tak D nebo M?" Zakroutila jsem hlavou. Když jsme odcházeli ze třídy tak mně chytil okolo ramen a řekl: "Dána že?"

Ku*va!!!!


Trapko!

27. května 2012 v 18:42 | Aksal |  O blogu a o mně..
"Odmítáme ty co nás milují,milujeme ty co nás odmítají."
O čem bych asi tak zase psala. Tenhle článek nebude nějak tak upravený. Pokud si o sobě myslíte že to nemáte srovnaný v hlavě tak přestaňte číct. Museli by jste si tam srovnat i to co píšu.Ano,znovu budu psát o Danovi z devítky. Ano,znovu a znovu mi každý říká že já chodím do sedmičky. A já znova a znova opakuju že mu je čtrnáct a to mně bude v říjnu taky. O co jim sakra všem jde! Ve čtvrtek jsme přijeli z toho nemožného výletu z Prahy. Usedla jsem ještě chvíli na lavičku před školou,Andrea přisedla ke mně. Tak jsme nějak pořád řešili ten výlet. Mluvili jsme o všem. O tom jak jsou lidi nemožní a o (vážně nepředpokládatelné téma..) opačném pohlaví. Přišla řada i na Dánu. Ona mi vysvětlila že mi sice řekla že je starší,ale že je to jedno,mám si prý chodit s tím,koho mám ráda. My o vlku,vlk za dveřmi. Nebo spíš na chodníku, před náma. Přijel na kole a já zase nemohla popadnout dech. Sklopení hlavy a nepozdravení mi zrovna teď taky nepomohlo. Pronesl na nás obě puberťácky "Čáu kočky." U toho se tlemil a mně to přešlo. Dala jsem se s ním do řeči. Mluvili jsme také o všem. O známkách,písničkách a o jednom zpěvákovi jménem Justin Bieber. V tom jsme usoudili že má celkem dobrý písničky,ale zpívá jak holka. Nemáme nic proti němu. Když má prostě dobrou písničku,tak si jí prostě poslechnu.

A naserte si všichni do dlaní když máte svůj názor. Pak si zase povídal s Ájou. Ani jsme nežárlila,jen jsem poslouchala. "Ájo já ti pak něco musím říct. Ale o samotě." řekl a já jsem se usmála. Vlastně ani nevím proč. "Ale asi ti to řikat nebudu,protože by si to ještě někomu řekla." .. Ája se na mně s úsměvem koukla a já jsem se také usmála ještě víc. On pokračoval v řečičkách.."A jé támhle se ta křepelička směje tak ti fakt radši nic řikat nebudu." Pro vás to bude možná jenom "křepelička",ale pro mně něco jak mně nazval můj..."oblíbenej" kluk. Zamrkala jsem. Nějak se to seběhlo a já musela jít domů."Tak ahoj" vyšlo od obou z jiného místa. Asi bych se trochu bála je tam nechat samotný. Jsem žárlivá. Ani s nim nechodím..on na mně ani nepomyslí a zase tady dělám. Jsem trapná. Já vím.
Už mám odeslanou přihlášku na mařoretky. Pokud mi odepíše do zítřka,tak to vypadá že bych mohla začít chodit už tohle úterý. Já se tak těšim. Vím že ty příspěvky nejsou nejmenší,ale budu přispívat ze svých peněz,které si "vydělám" u babiček. Tak já si jdu připravit na zítřek do školy. Zítra jsem snad dám nějaké fotky co jsem nafotila tenhle víkend. Ještě to roztřídím a už vidím jak z 50 zbydou dvě fotky!


P.Š.T !!!

23. května 2012 v 19:19 | Aksal |  O blogu a o mně..
Jelikož se všichni diví tomu proč mám tak děsivé povídky,rozhodla jsem se psát trochu jemněji. Takže hned kudly,sekery a krev. Nevěřte mi. Zase taková nejsem. Ale já to jinak prostě neumím. Vůbec nechápu takové ty povídky co končí polibkem. Trapas! Dnes mi Kuba "ukradl" telefon a přečetl nahlas zprávu od mamky,v níž byla zdrobnělina mého jména na začátku to všem stačilo aby se deset minut nezastavili od smíchu. Kuba pak dostal facku od Karolíny a já jsem mu nedala opsat domácí úkol. Zasloužil si to. Já proti půjčování telefonů nic nemám,ale aby se mi hrabal ve zprávách? Tss! Koupila jsem si bezva kraťasy. Já vím nikoho to nezajímá. Zítra jedeme konečně na nějaký třídní výlet. Nakonec do Prahy. Nikdo neví co tam budeme dělat. Nejlepší by bylo kdybychom se mohli na dvě hoďky rozejít. Ale jak znám Kebabku tak ta nás nepustí nikam. Marně doufáme že půjdeme do KFC. Ten tajný kluk z devítky je....! Když jsem o tomhle všem řekla Andree tak řekla něco o tom že je o metr vyšší než já,tupej a starší. Když jsem jí začala vymlouvat to že je na mně starý,tak zase mluvila o někom jiném a pak už jsme se v tom ani jedna nevyznala. Její řeč po deseti minutách ztrácí smysl. S Karolínou byla dnes naopak sranda. Prostě jsem byla v dobré náladě i já a tak jsem jí pořád vyčítala to jak mi v druhé třídě neporadila při matematice. Myslím že to byl příklad 29+33. Teď už to ztrácí smysl,ale tenkrát to bylo velice těžké. Když jsem se nedávno podívala na diktáty z nějaké třetí třídy,musela jsem se smát. "Kateřina si mislela že jí je blbje ze včerejšího obědu." .. Dobrý ne? Když si vzpomenu jak sem musela vypadat v první třídě,tak se mi protáčí panenky. Zuby od sebe,kalhoty až pod bradou,kudrnaté vlasy a stráášně chytrá že to všechny štvalo. Tak taková jsem byla. Co bych za tu chytrost dala teď? ..


Tabule zabíjí

22. května 2012 v 18:59 | Aksal |  O blogu a o mně..
Zase po delší době zdravím.
Už delší domu pozoruju jednoho kluka. Není takový jako ostatní. Je milej a všeho si všimne. Nejhorší na tom je že je z devítky a já na něj nemůžu přestat myslet. Mám ráda ty chvíle kdy si sedne před mojí lavici,otevře třídnici,vysloví mé příjmení a čte kdy jsem chyběla. Pak se na mně podívá,usměje a s radostí řekne: "Mám to říct mámě?"..Oba dva to bereme jako srandu,protože ostatní nechápou o co jde a jen kroutí hlavou. Jenže já vím o co jde. Vyslovil mé příjmení a ví alespoň že existuju. Je mi jedno že mu je čtrnáct. Vždyť mně bude už pomalu taky. Vyhodili matikáře. Juchů. Jenže teď máme pana Š. kterej umí kulové jako pan E. Tak co,bereme geometrii a nachytám alespoň nějakou tu jedničku. Ve čtvrtek bude můj 14tý svátek. Ou,já nemám v oblibě moje jméno. Chtěla jsem být Jasmína. Zase si vymejšlím. Jsem pouze stvořena pro to abych ze sebe dělala to co nejsem. Nevěřte mi ani slovo. Zatím co ostatní předměty lepším,angličtinu mám za čtyři. V reálu bych řekla sprosté slovo,ale jsem přece hodná holka a tak řeknu jenom nevinnou nadávku. Kdo čte pravidelně,ví o jisté náně Sabině. No představte si že se na mně dneska usmála. Ale já se nedala. Oplatila jsem jí to úšklebkem a takovým tím pff! Konečně jsem si dnes nechala vyvolat fotky na kterých jsem já se psama. Už se na ně těším. Také plánuji že ten náš tanec natočíme a možná ho i zveřejním. Jenže to by jsme nejdřív museli uklidit ve třídě. Služba nefunkční. Já za to nemůžu mám jí skoto každej měsíc a jsem z toho unavená. To jenom každou přestávku slyšíte od Pinokia "Aksal smaže na zeměpis tabuli!" nebo "Aksal jaktože nejsou vynesený koše?" a já jim na to odpovídám že nemám tu službu sama ať dělá taky něco Karolína. Ne,ona se tam fackuje s Kubou a já to zase odnesu. Dnes jsem na hodině klavíru dostala nové a úžasné noty. Skvěle to zní. A já si to jdu znovu zahrát.


Možná to dokážeš

17. května 2012 v 19:56 | Aksal |  O blogu a o mně..
Dnešek byl vážně hrozný a já si troufám říct že ze všedch těch dnů nejhorší!
Vůbec jsem nevěděla kde co je,co mám ještě udělat,kdo co řekl. Měly jsme původně končit v 11,30. Jo,to by bylo příjemné kdybych neměla s holkama trénink do 13,30. Ach a to jsem musela ještě ve tří být na náměstí. Čekala tam na mně Ája a Štěpána. Ze začátku to vypadalo jako kdyby to byly super tři hoďky,ale ty vrány mě táhly 10km a ještě dál. Pak jsem už řekla že odpadávám a ať si jdou samotný,že mně to v tom údolí nezajímá. Ještě se tam pořád hádaly kudy půjdou domů. Jestli Machňákem nebo Peklem. Těch názvu si prosím nevšímejte. To bylo ještě ve školce. Pak jsem to tedy vzdala a ještě chvilku poslouchala jak se dohadují kudy mně provedou. Tak jsem ji musela polopaticky vysvětlit že už jsem v obouch roklích byla a že bych chtěla radši domů. Štěpána mně tedy doprovodila k přechodu a já šla konečně domů. Jsem doma celkem asi tři hodiny a za tu dobu jsem akorát sebrala prádlo. Karolína mi dnes řekla že jsem dost drsně zhubla. Vím to. O přestávkách jenom lítám a zařizuju kde co. A ani svačinu nesním. Dnes jsem například nesnědla ani krajíc chleba. K obědu dva knedlíky a pár kousků čokolády. Ráno jsem Bártíkovy skřípla do klece ocas. Nechtěně jsem zavadila o víko a ono mu spadlo na ocásek a jak "brečel" tak jsem ho nemhola vzít ani do ruky protože si zřejmně myslel že za to můžu já,takže jsem ta špátná. Do školy jsem jako vždy vyrazila z odporem protože jsem nějak tušila že to dnes bude hrozné. Taky že jo. Z přírodopisu čtverec,ale já vážně nečekala že mně bude zkoušet zrovna ze stonku. Proč mně nevyzkoušela třeba z kořene? Kurňa!


dftz

15. května 2012 v 15:22 | Aksal
Dnes jem strávila více jak hodinu ve škole navíc. Bylo to kvůli hře na klavír. Musela jsem počkat než paní S. skončí hodina a já budu moct poslouchat jak a co mám hrát. Ještě jsem si rychle doběhla za mamkou pro peníze a šla si koupit nějaké to pití,nebo bych asi po cestě domů chcípla. Když jsem došla k prvnímu přechodu,začalo hřát sluníčko tak hrozně že už jsem si chtěla sundavat mikinu a těšila jsem se až přejdu na druhou stranu. Jeden,druhý,třetí,čtvrty...kamion a snad milion osobních aut. Už mi docházelo i to pití. Začala jsem si podupávat nohou,jak to vždycky dělám aby mi někdo zastavil. Zase nic. Po dlouhé době jsem se dostala domů a těšila jsem se do postele. Postel zabrána. Riki se rozhodl že mně prostě bude týrat. Ráno jsem kvůli němu přišla pozdě na Němčinu a teď si ani nemůžu odpočinout? No,nazdar! Běhá a štěká ze spaní. Skvělej pohled. Ale pak už se to nedá poslouchat. Získala jsem další jedničku a trojku z Angličtiny. K tomu všemu vyhodili toho úchylního matikáře. Teď to máme všechno zpřeházené a máme třeba dvě hodiny dějepisu. No co,dějepis mě baví,ale zítra občanka. Za tenhle týden už asi desátý člověk který zvoní když táta spí. Pořád nabízejí nějaký výhody a já stále řkám že nikdo není doma a mně do toho nic není. Zítra pouze do půl třetí,takže to vyjde ještě na to abych šla ven. Je to nějaké plné. Rána už od šesti a pomalu si musím zvykat že nemůžu koukat večer na TV do jedenácti jako vždy. Včera mi utekly i Báječné dorty protože jsem čistila Bárta. V devět hodin večer jsem zalehla a pozorovala jsem hvězdičky. Jako vždy. Nemohla jsem usnout tak jsem ještě vytáhla ČJ abych si zkusila to příslovečné určení. Dnes z testu z dějepisu za jedna a Karolína už nepropadá. Co by dělala kdyby mě neměla? Asi by byla teprve v pátý třídě.


↑ ZASE JSEM JEDNOU MĚLA SKITTLES,TO NEŘEŠTE! (A=Aksal)


Hrdino

13. května 2012 v 13:58 | Aksal |  O blogu a o mně..
Celkem delší dobu jsem nenapsala. Bylo to z toho důvodu že bylo hezky a já trávila čas v učebnicích. Z toho vedra jsem byla zmožená a ani jsem nevyšla ven. Teď často nebudu psát protože ani nemám čas. Buď jsem venku nebo v učebnicích. K tomu se ještě naskytla malá brigáda na 26.5.,měla bych tam být se sestřenicí a rozdávat jídlo. Tento víkend byl tak hrozně skvělý že je mi ho líto vypsat takovými slovy které nikdo nepochopí. Včera jsem byla dlouho do rána vzhůru a koukala na Majestic. I když nemám ráda Jima Carreyho ten film se mi celkem líbil. Byl celkem dobrý,ale ten konec byl..prostě divný. Po tomto filmu jsem ještě počkala na Non plus Ultras kterého jsem viděla pouze půlku a pak jsem byla ve snech. Vzbudila jsem se až v deset hodin. Na mně je to celkem pozdě. A zítra zase v šest abych to s tim malinkým otravou stihla.

Jako pohoda že? A já jsem zase skončila na zemi. Já vím mám krásné prostěradlo.

Asi si budu obědnávat nějakou knížku nebo se tady unudim k smrti. Jsem zvědavá jestli mě matka na tu "brigádu" pustí. Jinak hokejisti to rozjížděj! Dnes s Ruskem. To jsem na ně zvědavá.
Možná se zase bud vracet k mažoretkám. Začala jsem s tím když mi bylo pět,teď mi je pomalu čtrnáct a vyskytla se šance abych byla ZASE kapitánkou. Bože jsem tak šťastná.

P.S.: Kdyby jste někdo věděl o nějaké knížce,napište. Hledala jsem na internetu a zatím jsem našla jenom jednu která by mě asi zajímala. :)


Nikdo si nevybírá jak vypadá

7. května 2012 v 19:47 | Aksal |  O blogu a o mně..

Ráno jsem ještě s rychlostí dala do telefonu tenhle song,najela sluchátky do uší a vyrazila z baráku. Když jsem byla v půlce naší ulice,začala jsem se usímvat a zpívat. Byla to ta nejhezčí cesta do školy a hned jsem si tou cestou navnadila takovej skvělej pocit. Bohužel tenhle pocit se hned vypařil jak pára. Vešla jsem do školy a tam nezvyklé ticho. Vyšla jsem ze šatny a hned jsem uslyšela ten písklách Hrošíka jak na mně volá něco o telefonu a sluchátkách. Vyndala jsem tedy sluchátka a jen jsem zdaleka slyšel "Věř,běž a dokážeš!" Znovu jsem se usmála a vyšla první patro.

Také jsem zjistila že to asi nevyfunim tak jsem si odpočinula. Vylezla jsem pomalým krokem do našeho patra a procházela okolo devítky kde bylo spousta kraviček které zase jako vždy měly na práci pomlouvání procházejících. Bez pozdravu jsem prošla a vysmála jsem se jim do zad. Slyšela jsem jak zapoměli mluvit. Bylo mi jich líto. S krásným pocitem jsem usedla do lavice a strčila jsem si sluchátka do uší. Tam pořád jeden a ten samej song. V první minutě písničky přišla parta Oholnožek (toť všichni kluci).

Nakonec dorazla všechna verbež a my šli první hodinu na počítače. Už jsem se vlévala do té své školní náladičky. O přestávce si k nám (ke mně a Karolíně) sedl Kuba. Nakonec se k nám přirazil i Vojta aby se ukryl před Sabinou. Sabina je napůl cikánka,ale bílá. Ovšem stáále si myslí že se jí všichni bojí. Vlastně z poloviny je to pravda. Pořád Vojtovy nadávala a mně už to taky celkem štvalo. Přišla k nám i Ája a tak jsme byli celá ta naše parta,dnes bez Nikis byl vážně klid. Jen jsme si tam něco říkali a já jsem jen tak řekla Vojtovy aby na ní vůbec nebral ohled,že je to vrána.

Nic víc,nic míň. Najednou se od dveří ozval zase ten divný hlas Sabiny když se snaží někomu vyhrožovat: "Hej vy zmr*i tam u vokna co si vo sobě myslíte? Hovno vole svině jedny. Myslíte že vás neslyšim nebo co?" My jsme neodpovídali protože nám přišlo zbytečné být tak trapní jako ona. Vešel tam pan Pinokio a ptal se kdo jde dnes na míčové hry (já chodím na Němčinu).. Ještě k tomu pan P. přidal že jich je jenom šest a že půjdou asi na počítače. Sabina zakřičela asi něco jako jupí,ale s jejím hlasem to bylo jako "JUGÝ!!" Karolína nechce chodit na počítače protože má radši sport a tak řekla POUZE: "Zase jo?" .. Nebudu vypisovat to co Sabina Káje řekla byla bych vážně sprostá.

Kuba k tomu dodal hodně potichu "Prosimtě ty tu pneumatiku na břiše! Tobě ten sport prospěje!" Začali jsem se vážně smát a v tom začali narážky na mojí osobu. Nebudu nic nalhávat. Každej má někdy nějakou tu vyrážku. Já mám vždy v létě na čele jak debilka ze sluníčka. Tak za tři-čtyři dny to zmizí. Vypadá to jako..beďary. Ale nepotřebuju to zakrejvat tunou make-upem! A tak Sabina byla drsná (jakože..):"Ty vole Aksal drž hubu nebo ti takovou narazim že se ti i ty beďary vymáčknou." Kuba se začal smát a řekl: "HaHa to bylo fakt vtipný Sabino teď jdi někam k zrcadlu a podívej se na krk,máš tam vééélkýho beďara. A kdyby si ho tam neviděla vypadá to že ti na něm vyrostlo i ucho a nos." Tímto chci aby se nikdo neodsuzoval jak vypadá. Každej je nějakej.

A nakonec ještě jedna fandící :)E.T.

6. května 2012 v 18:29 | Aksal |  O blogu a o mně..
Jelikož jsem od čtvrtka nenapsala musím začít pěkně od začátku. Už ve středu nám učitelka na pracovky nabídla jestli s ní nechceme jet na kolech. Prý jenom pár holek od nás ze třídy (3) a ona s manželem. Nakonec jsem byla jen já a Štěpka,protože Lucka měla..Ehm.. No prostě jí to nevyšlo. Byl to super den a rozhodně lepší než trávit hodiny u počítače a nudit se. V pátek jsem objevila v koupelně barvu,zatím nepoužitou a tak mě něco napadlo. V sobotu jsem se pořád hádala s tátou kvůli tomu že jsem špatně natřela plot. Místo toho aby mě chválil a říkal jak jsem šikovná že jsem si zase neroztrhla nohu (..tenkrát před dvouma lety,čtyři mašličky to zachránily) tak mi ještě nadával že to je flekatý. Dnes,přesněji před pěti minutama jsem vzala barvu,alobal,gumičky a šla jsem. Mám zabalenej jeden pramínek a jsem zvědavá jak to bude vypadat. Konečně se mi podařilo si splnit sen a mít,alespoň pramínek hnědej. Původně jsem chtěla fialovou,ale ta nějak nevyšla. Dnes jsem se rozhodla dát do počítače všechny fotky. Byla to pořádná práce,ale zase hodně platná. Akorát nevím kde ty fotky upravovat když zrušili Picnik! Já vím samej Photoshop a takový ty kraviny,ale já chci te Picnik protože jsem se konečně naučila čáry,máry a zase nic. Vůbec se mi nelíbil včerejší hokej :/ A ti co chtěly vidět to moje tílko. Tradá..


Akorát když jsem to prala tak se otiskla přední strana na zadní.. :D Ale nic.. :)

Co by bylo asi..

2. května 2012 v 19:40 | Aksal |  O blogu a o mně..
Pro dnešek se vrátíme od rodiny a půjdu do školy.
Tam dneska napjatá nálada jak špagety. Vůbec nevím co se dělo. Dnes se vrátila Andrea s kterou jsem před její nemocí měla skvělý vztah a začínala jsem doufat že mě má tak ráda jako já ji. Jenže..Vezmeme to od zasedacího pořádku. Karolína se do mně dneska pustila protože jsem jí nechtěla ukázat kolik je hodin. Důvod je takový že ve škole nesmíme používat telefony a vešel do třídy Pinokio kterej sám používá telefony,ale když někoho vidí tak se ihned vrhne po kázeňském sešitě. O nějaký zápis který mi bude doplňovat řádek vážně nestojím. To byla první hádka. Doufala jsem že poslední! Pak si Vojta odsunul lavici od mé a začal si tam povídat s Andreou. Jelikož mám tento týden službu šla jsem umýt tabuli a cítila jsem ten drsný,rejpavý pohled. Tak jsem se otočila,vlstně kdo by to neudělal. Viděla jsem ty dva jak se smáli a pošklebovali se na moje záda. Andrea jen tak suše s pootevřenou hubou pronesla: "Co je?"..Jen debil by nepochopil že se baví o něm.

Jenže důvod jsem nezjistila. Dnes se takhle nepošklebovala jen s Vojtou,ale i s dalšími lidmi-Štěpána,Jana,Kuba.. Vážně mi nešlo do hlavy co na mně vidí.
Zdrcená jsem se ptala Karolíny jestli nemám náhodou něco na prdeli,ale vážně nic. Asi mi závidí mojí hubenou postavu,nebo pomlouvala moje špatně dnes upravené vlasy..Radši jsem ihned odešla z facebooku když jsem uviděla bliknout zelené světýlko u Andrey. Málem jsem dneska byla zkoušená ze zeměpisu. Celkem fuška. Jelikož na zeměpis nejsem,nedokážu ani rozeznat Asii od Evropy. Jsem totální dřevo na mapu. Sotva najdu ČR ..! No jo jsem blbá. Tohle třeba budu v životě potřebovat,ale..kdyby to Pinokio vysvětlovat jinak než způsobem "Bllll Blááá Blééé Buuu Bíííí",na ulici je mu houby rozumět a ještě v rozlehlé třídě v které je více jak pátnáct šustících telat. Jinak počasí úžasné,ale cestu ze školy bych chtěla mít ve stínu! Hrůzička! Dnes mi přišel USB kabel. Fotečka Rikiho a mejch bot ke konci a dobrou-poslední dny jsou namáhající!